Брекети для дітей: за і проти

Брекет-системи для дітей

Брекет-системи для дітей: за та проти
Ефект від використання – здорова усмішка!

Лише десять років тому брекети можна було помітити тільки на людях підліткового віку. В даний час подібні пристрої для коригування прикусу можна побачити як у дорослих людей, так і у дітей. Багато мами та тата запитують, чи можна встановлювати подібну ортодонтичну систему Вашим дітям? І в будь-якій стоматології Вам скажуть – звісно можна! А коли малюк виросте, він подякує своїм батькам за гарну, привабливу і найголовніше – здорову усмішку.

Навіщо їх встановлювати і коли?

Брекет-системи потрібні для зміни неправильного прикусу, проте застосовувати такий пристрій можна тільки при досягненні дитиною певної вікової планки і якщо є конкретні показання: неправильний прикус, скупченість зубів, проміжки (треми, діастеми) між зубками, щелепно-лицьова непропорційність.

Якщо такі ознаки простежуються у дитини до шести років, то жодних брекет-систем не треба. У такому випадку виготовляють каппи або мультитренажер, який одягається на зубки вночі доби. А вже після 6 років можна запропонувати альтернативу брекетам – знімні пластини, оскільки саме у цьому віці йде фізіологічна зміна зубиків. При повній зміні молочних зубиків до дванадцяти – чотирнадцяти років можна застосовувати більш ефективний метод ортодонтологічної терапії – установку брекетів.

Які брекети краще вибрати?

В даний момент сучасна стоматологія пропонує безліч видів брекетів, але для Вашого малюка стоматологічна клініка Сіті Дент  в Києві рекомендує вибрати металеву брекет-систему , що саморегулюється . Така система досить просто доглядати, і терапія з їх допомогою триває не так і довго – приблизно до півтора року.

Ці брекети дуже міцні та їх не просто неможливо зруйнувати. Але вони мають і негативні сторони. Вони виглядають не естетично. Тому для кращої естетики можна встановити керамічні або сапфірові брекет-системи. Їхня вартість вища, ніж на їх металеві аналоги.
Керамічні системи напівпрозорі та практично не видно, а сапфірові – прозорі. Вони виготовлені зі штучного кристала сапфіру і помітні лише з близької відстані. Доглядати такі конструкції так само просто, як і за металевими брекетами.

Якщо з’являються сумніви щодо брекетів, можна обмежитись класичною платівкою. Вона носиться всього кілька годин протягом дня, проте таке ортодонтологічне лікування триває досить довго. Якщо вирішено приступити до лікування зубів, то не варто відкладати цю справу на потім. Чим швидше Ваш син чи донька виявиться у стоматолога, тим успішніше протікатиме лікування.