Як пародонтоз впливає на ваше здоров’я

Як пародонтоз та неприємний запах з рота впливає на Ваше здоров’я

Як пародонтоз та неприємний запах з рота впливає на Ваше здоров’яНеприємний запах із рота зазвичай пов’язують із поганим здоров’ям порожнини рота, і це справедливо. Пародонтоз є хронічним захворюванням неінфекційної природи, у якому уражається пародонт. Під цим терміном мають на увазі тканини, які оточують зуб. До них відносяться ясна, кісткова тканина, зв’язки та цемент зуба. Одна з найважливіших функцій пародонту – фіксація зубів та утримання їх у потрібному положенні під час жування. При пародонтозі ця функція порушується, і якщо вчасно не надати пацієнтові спеціалізовану допомогу, ймовірність втрати зубів сильно зростає. Але, як виявилося, підтримка здоров’я ясен допомагає знизити ризик виникнення багатьох захворювань, включаючи:

Артрит

Пародонтоз (запалення ясен) – це запальне захворювання, у якому ясна запалюються і імунна система починає атакувати власні тканини. Було проведено декілька досліджень, які показують, що існує зв’язок між ревматоїдним артритом (РА) та захворюванням пародонту , але тепер є деякі докази того, що може бути це пряма причина.

Європейський конгрес ревматологів провів дослідження на 636 пацієнтах із різним рівнем втрачених зубів при захворюваннях ясен. Вони виявили, що в учасників із 10 або менше зубами артрит був у 8 разів частіше, ніж у тих, хто зберіг усі свої оригінальні зуби (32, включаючи зуби мудрості).

Серцево-судинні

Хоча це і непряміше, є свідчення того, що між хорошим здоров’ям порожнини рота і серцем існує тісний зв’язок. Оскільки захворювання пародонту є хронічним запальним станом, пацієнти можуть мати більш високий ризик розвитку атеросклерозу, який є затвердінням артерій внаслідок запалення. Наявність здорових ясен знижує ризик серцевого нападу та інсульту.

Респіраторні інфекції

Ваш рот та легені є частиною дихальної системи, тому бактерії у роті можуть потрапити у легені.

Більшість видів бактерій у роті є доброякісними і допомагають перетравлювати частинки їжі в роті. Однак патогенні (хвороботворні) бактерії можуть проникати в рот і при поганому догляді за ротовою порожниною можуть знайти сприятливе середовище для розвитку, перш ніж поширитися з рота в легені, де вони можуть викликати проблеми зі здоров’ям. Хороша новина полягає в тому, що регулярний догляд за зубами та чищення зубами зменшує їх вплив та допомагає зберегти здоров’я для всіх інших!

Ускладнення вагітності та пародонтоз

У майже 70% жінок розвивається гінгівіт під час вагітності. Рівень гормонів під час вагітності змінюється, що спричиняє запальну реакцію, яка потім може збільшити ризик розвитку захворювань пародонту.

Дослідження показали тісний зв’язок захворювань пародонту з передчасними пологами. При нормальній вагітності баланс запальних білків урівноважується протизапальними білками. Однак, коли у вагітної жінки є захворювання ясен, високий рівень білка запалення може викликати передчасні пологи або інші ускладнення, наражаючи на ризик здоров’я як матері, так і дитини, що розвивається.

Рак

Дослідження, проведене в США, показало, що люди з тяжкими захворюваннями ясен схильні не лише до ризику втрати зубів, а й більшого ризику раку. Дослідження показало, що ті, у кого здорові ясна, мають на 24% менше шансів захворіти на будь-який вид раку і на 50% менше ймовірності розвитку раку легень.

Гарні новини – Пародонтоз лікується!

На щастя, хвороба ясен дуже запобіжна! Перевірити стан здоров’я своїх ясен Ви можете у нашій стоматологічній клініці зателефонувавши до нас або записатись на прийом вже сьогодні!