Чому болить зуб під коронкою, причини та що з цим робити

Чому болить зуб під коронкою

Чому біль під зубною коронкою є однією з найчастіших скарг пацієнтів

Чому болить зуб під зубною коронкою? Коли зуб зруйнований, це викликає зубний біль, і тому необхідно девіталізувати цей зуб. Коли зуб девіталізований, він втрачає життєздатність,Чому болить зуб під коронкою? При виготовленні та встановленні коронки часто необхідно захистити структуру зуба, який став крихким через каріозне ушкодження. Справді, коли зуб зруйнований, це викликає зубний біль, і тому необхідно девіталізувати цей зуб.

Девіталізація – це накладення спеціальної девіталізуючої пасти терміном на 7-10 днів, яка муміфікує пульпу зуба, тим самим не дає інфекції розвиватися далі і робить безболісним подальший етап лікування.

Коли зуб девіталізований, він втрачає свою життєздатність, а його компоненти стають крихкими, його необхідно зміцнити, накривши коронкою, щоб запобігти його руйнуванню під час жування.

Ми також встановлюємо коронки на живих зубах з естетичних міркувань. Керамічна зубна коронка може вигідно замінити неправильно сформований зуб жовтого відтінку і т. д. У цьому випадку стоматологи нашої клініки Сіті Дент, розташованої в Києві на Позняках , спробують зберегти життєздатність зуба.

Розміщення коронки може спричинити біль, якщо склад зубного цементу не підходить (живий зуб дуже чутливий до певних хімічних компонентів цементу).

Як біль з’являється під коронкою?

На змертвілому зубі


Ви повинні знати, що у девіталізованого зуба завжди буде потенційний ризик виникнення проблем. Дійсно, під час девіталізації стоматолог видалив нерв зуба і замінив порожній простір на антисептичну пасту, але іноді, якщо неповна обтурація, розвивається невелика інфекція, яка згодом утворює гранульому. Це прихована міні-інфекція, яка може не давати клінічних ознак протягом багатьох років і прокинутися одного разу, якщо у людини порушено імунітет. Коронка, що покриває цей омертвілий зуб, буде чутливою, це викличе біль, викликаний не коронкою, а тим фактом, що зуб девіталізований і виникла мініатюрна прихована інфекція.

Біль завжди проявляється болем від тиску, або жування. Складається враження, що зуб вищий за інші, тому що факт наявності Запалення збільшує об’єм тканини. Це не враження, це реальність.

На живому зубі


Щоб встановити коронку, стоматолог значно зменшує стінки зуба, видаливши шар емалі та певну товщину дентину. Але зуб – це живий організм і може реагувати на це добровільне каліцтво болем від жування або від гарячого та холодного – знову ж таки, болить не коронка, а зуб. Через деякий час (від тижня до місяця) біль вщухає, і все повертається до норми, але іноді це не так. Тоді необхідно девіталізувати зуб.

Що робити при болях під коронкою?

Якщо зуб девіталізований, і ви відчуваєте біль від жування, ви можете допомогти собі, приймаючи протизапальний та аналгетичний засіб в очікуванні відвідування вашого стоматолога. Якщо він виявить гранульому або невелику кісту, він відновить лікування каналу задля досягнення ідеальної девіталізації.

Через кілька тижнів, якщо лікування було проведено правильно, біль від жування чи тиску має зникнути.

Якщо, навпаки, ви відчуваєте біль, що пульсує, а ваша щока або ясна опухла, червона – це, безумовно, абсцес. Вам знадобиться рецепт антибіотиків, щоб заспокоїти інфекцію.

Якщо ви відчуваєте зубний біль тільки при вживанні холодної або гарячої їжі, це може бути пульпіт.

Симптоми незворотного пульпіту:

  • Зубний біль, який триває до години після видалення подразника (напр., холод).
  • Без причини, спонтанно біль, що виникає.
  • Зуб стає чутливим від холодної, гарячої їжі або напоїв.
  • Біль між верхньою і нижньою щелепами, що поширюється, – доходить навіть до вуха.
  • Біль у нічний час: не дозволяє заснути.

У разі пульпіту потрібне ендодонтичне лікування (лікування зубних каналів).

Дантист видалить коронку, щоб досягти каналів зуба і проведе повне лікування каналів.

ПРОФЕСІЙНА ПОРАДА

Пам’ятайте одне: видалення зуба повинно проводитися тільки в крайніх випадках, коли інші методи врятувати зуб вже неможливі або якщо цей зуб може бути причиною інших серйозніших ускладнень.