Стоматолог-ортодонт. Коли розпочинати лікування? Ортодонтія для дорослих

Стоматолог-ортодонт займається не лише естетичним поліпшенням, а й відновленням функції жування

Стоматолог-ортодонт. Коли розпочинати лікування? Ортодонтія для дорослих
Стоматолог-ортодонт. Коли розпочинати лікування? Ортодонтія для дорослих

Мета стоматолога-ортодонта полягає в тому, щоб уникнути типових проблем, спричинених неправильним прикусом (механічне навантаження певних зубів, проблеми сперіодонтом і ясна через скупченість, патологічна стирання зубів).

Скученість зубів буває або через неправильне розташування зубів по відношенню один до одного (стоматологічного), неправильне розташування щелеп, (скелет), або від комбінації обох факторів.

Коли починати ортодонтичне лікування

Хоча більшість методів лікування застосовувати починають із підліткового віку, у разі скелетних змін рання діагностика та лікування дає більше шансів на повну корекцію.

У разі пізнього звернення може знадобитися хірургічна корекція, коли щелепи переміщаються.

Тяжкі випадки потребують дуже раннього лікування (5-8 років), тоді як у віці 9 -13 років використовують знімні апарати, які впливають на ріст і вирівнювання зубного ряду. Від цього віку рекомендуються регулярні огляди. Ефективність знімної ортодонтії обмежується зміною зубного ряду пацієнта.

Тим не менш, ортодонтичне лікування жодним чином не обмежене віком і може навіть знадобитися в літньому віці.

Ортодонтія для дорослих

Ортодонтія для дорослих така ж важлива , оскільки багато проблем виникають у пізнішому віці.

Часті проблеми:

  • Скученість зубів (особливо нижні відділи) викликають проблеми періодонту і навіть втрату зубів.
  • За відсутності навіть одного зуба сусідні зуби можуть нахилятися до дефекту та стати перевантаженими, що призведе до втрати кісткової маси.

Щоб задовольнити потреби дорослих, були введені естетичні брекети – альтернатива металевим брекетам, хоча металева версія залишається найефективнішою і найчастіше застосовуваною фахівцями київської стоматології CityDent , що зазвичай потребує меншого часу обробки.

Керамічні брекети схожі на аналоги – металеві, використовуються переважно один і той же механізм, але керамічні брекети менш помітні.
Внутрішні брекети кріпляться до внутрішньої поверхні зубів (мовна техніка) вона виявилася менш успішною, ніж традиційна техніка через механічні обмеження, менш ефективна і, як правило, більш незручна через її безпосередню близькість до мови.

Виправлення прикусу та вирівнювання зубів без брекетів є метод Інвізілайн (елайнери) – прозорі каппи, які комфортні в носіння та абсолютно не помітні на зубах. Пацієнти отримують прозору капу кожні 7-10 днів, в якій зуби відмодельовані рівніше, ніж у попередній, створюється тиск, який у свою чергу, починає переміщати зуби.